Adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe

Adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe

Adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe

 

Rozwód – rozwiązanie ważnego małżeństwa przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód jest okolicznością kończącą  małżeństwo.

Decyzja o rozwodzie lub separacji jest jedną z najtrudniejszych decyzji jaką muszą podjąć małżonkowie. Stresująca jest również rozprawa rozwodowa i wszystko co z nią związane. Jeżeli nie ma szans na utrzymanie małżeństwa, ostateczną decyzją jest właśnie rozwód. Nie ma sensu pozostawanie w związku z parterem, z którym prowadzi się trudne i pełne komplikacji życie oraz nie ma szans na żadne porozumienie. Warunkiem uzyskania rozwodu jest zupełny i trwały rozkład pożycia małżonków. Sąd będzie prowadził postępowanie dowodowe, aby ustalić winę jednej lub też obydwu stron w spowodowaniu rozkładu pożycia małżeńskiego.

Sąd może wydać trzy wyroki:

  • bez orzekania o winie małżonków,
  • winni są oboje małżonkowie,
  • rozwód jest wyłącznie z winy jednego z małżonków.

Jeżeli małżonkowie nie chcą decydować się na rozwód, mogą wybrać separację.

Separacja jest czasowym i alternatywnym rozwiązaniem, która niejako pozwala uniknąć rozwodu.

Chociaż go przypomina, jednak różni się przede wszystkim tym, że rozwód kończy małżeństwo i po jego orzeczeniu można zawrzeć nowe, natomiast separacja oznacza, że małżonkowie nie mogą wstępować w nowy związek małżeński. W każdej chwili można natomiast znieść separację i przywrócić zawieszone małżeństwo. Rozwód, to decyzja nieodwracalna i po jego orzeczeniu małżeństwo raz na zawsze zostanie rozwiązane.

 

Pobierz artykuł Adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe

Adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe

Share This